Az Egyetemi Kozmosz Szakkollégium a Műegyetem űrkutatás iránt érdeklődő diákjainak a közössége. Célunk egy olyan csoport megteremtése volt, ahol mindenki kiélheti a végtelen kozmosz iránti szeretetét.
A szakkollégium ehhez előadásokat és kurzusokat szervez olyan előadókkal, akik az űripar és csillagászat élvonalát képzik. Az elmúlt időben asztrofizika és áramkörtervező kurzusaink voltak, továbbá hallhattunk már előadásokat NASA mérnöktől, fekete lyuk kutatótól, őslénykutatótól és asztrobiológustól is.
Projektekkel is foglalkozunk. Jelenleg vizuális és rádiós meteordetektálással, műholdképek letöltésével és asztrofotózással foglalkozunk, de tervben van Mars rover, illetve egy saját ballonos kísérlet felbocsátása is.
Előfordul, hogy terepre is kimegyünk. Szoktunk űripari cégeknél is látogatást tenni, illetve többször voltunk a Műegyetem műholdvevő földi állomásán, ahol a Földről készült fényképeket is sikerült letöltenünk az űrből. Ezen felül szoktunk saját műszerekkel csillagászattal és asztrofotózással foglalkozni, valamint rádióamatőr tevékenységet végezni.
A Kozmosz részt vesz a Cansat Hungary verseny szervezésében is. Ennek keretein belül a középiskolásoknak üdítős doboz méretű műszereket kell készíteniük, amelyek rakétával 1000m-es magasságba felbocsátva tudományos méréseket végeznek. Továbbá a H-Space konferencia lebonyolításában is jelentős szerepet szoktunk vállalni.
Ha a korábban leírtak bármelyike érdekel téged attól függetlenül, hogy melyik egyetemre jársz, akkor sok szeretettel várunk a Kozmoszban!

